Spokojený život..?

31. května 2016 v 17:38 |  Téma
Jo, já vím. Nikdy jsem nepsala k tématu týdne. Ale všechno je přeci jedou poprvé, ne snad?


Většina lidí si pod pojmem "Spokojený život" představí rodinný domek, auto, rodina, pes, zahrada. Ale ne každý má takovou představu o spokojeném životě. Někdo si představí malý byt, spolubydlícího a hudbu vyřvávajicí na celý barák. Někdo zase farmu. Někdo zase milionový byt na vrcholku mrakodrapu v Los Angeles. Někdo zase odlehlý baráček jen pro jednoho na kraji lesa. Každý má o spokojeném životě svou představu.


Teď, si představte; ležíte na gauči, sledujete televizi, vedle vás leží váš/vaše manžel/ka a pes. Okolo obýváku skotačí páreček dětí, hoří vám krb, máte dostatek peněz, jste v klidu.
Ale,
něco vám chybí. Něco. Co je to "něco"? Jídlo? Rodiče? Rohožka? Připitomělý kus nábytku? Chuť žít? To "něco" vám bude chybět vždycky. Nikdy nemáte všechno co chcete. I když se toho "něčeho" zbavíte, po chvílí se to vrátí. Lidská rasa, to je ale číslo. Lidi neustále, pořád něco potřebují, postrádají, něco jim stále chybí. Můžete mít cokoliv na světě, být Bill Gates, nebo president, ale to "něco", to tam bude vždy.

Někteří lidé si myslí, že je jejich život s prominutím na sračky, protože jim maminka sebrala mobil, jenže ty lidi by měli pochopit, že je nespočet chudých lidí kteří stěží platí nájem a snaží se nedostat se na ulici, pod most, pod nějakou popelnici. Ale pak si po úspěšném dnu řeknou, můj život je super. To samé i s lidmi co bydlí pod stany někde v Africe, snaží se prodat kozu nebo krávu. Nebo s miliony šikanovaných dětí, jen kvůli tomu, že jsou tlustí. Že patří do LGBT+ skupiny. Že mají pihy. Už nevím co. Každý se přece zamyslí a je spokojený s tím, co má, protože kdyby to neměl, byl by na tom tisíckrát hůř. Lepší je být chudý a s chutí žít, než být chudý a mrtvý. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama