Wattpad

31. července 2016 v 20:22 |  Random
Půlka prázdnin za námi, další půlka před námi! To to ubíhá, co?

Určitě jste o Wattpadu slyšeli. Je to taková aplikace, ale i web ( www.wattpad.com ). Jeho způsob je prostý. Zaregistrujete se, máte účet. Do své osobní knihovny si přidáváte příběhy ostatních lidí. Můžete si vytvořit seznamy čtení (Dokončené, Právě čtu, Nepřečtené atd.). Tím se dostáváme k psaní knížek. Můžete si vytvořit vlastní příběh, přiděláte k němu "obal" knihy. A píšete. Váš příběh čtou ostatní lidé, hodnotí, komentují. Většina příběhů je vážně dobrá. Jsou tu i přepisy oficiálních knih, jen doufám, že legální. Ale najdou se mezi nimi ty, co mi rvou oči. Neskutečné gramatické chyby, zamotaný příběh, člověk se nevyzná co je co, kdo je kdo.
Velmi populární jsou fanfikce. Obvykle jsou o One Direction. Takže musím scrollovat přes 500 fanfikcí než najdu nějakou fanfikci která se vztahuje na fandom, ve kterém jsem. Ale to nevadí.
Sepíšu vám sem pár doporučení, pokud chcete psát.
1. Vyhněte se gramatickým chybám.
Jinak všechny komentáře pod vaším příběhem se budou vztahovat na vaší gramatiku.

2. Vydávejte.
Už se mi stalo, že jsem četla strašně dobrý příběh, a kapitola skončila na cliffhangeru. Pak jsem se dozvěděla, že tu poslední kapitolu napsal spisovatel před rokem a půl. To nasere.
Já osobně vydávám minimálně jednou za týden, abych ten příběh mohla dříve zakončit a začít s novým, protože pokud bych udělala nový teď, skončí to s tím prvním příběhem tak, že mě přestane bavit a nebudu vydávat. A to bych nechtěla, mám ten příběh ráda.

3. Dejte do toho všechno.
Rozvíjejte slova! Dejte do toho nějakáta básnická vyjádření, ať máte slov co nejvíc, ať je to delší počteníčko. Nevím jak vy, ale pro mě platí čím delší, tím lepší. Já osobně bych nemohla vydat kapitolu s méně než 500 slov.

Pokud si chcete počíst i mojí fanfikci na Avengers, běžte na předchozí článek (ATS #1), máte tam vše. Ale pokud jste takové líné sviňuchy, dám vám jí i sem. Jmenuje se I Need Something//Avengers CZ FF. Jmenuju se tam napstablxxk.
Mimochodem, mezi moje oblíbené knihy patří:
online // destiel
online//destiel
by OfficialCastiel
https://www.wattpad.com/story/58137851-online-destiel

Už je mi dvanáct
Už je mi dvanáct
by Gwlanche
https://www.wattpad.com/story/26066586-u%C5%BE-je-mi-dvan%C3%A1ct

Winter Sound
Winter Sound
by AkiNoSho
https://www.wattpad.com/story/75400275

Kik ✧ joshler
Kik ✧ joshler
by velvetfrnk
https://www.wattpad.com/story/45816595-kik-%E2%9C%A7-joshler

The Joke's On Me (Joker a Harley fanfikce CZ)
The Joke's On Me (Joker a Harley fanfikce CZ)
by daddyslittlemonster_
https://www.wattpad.com/story/77601519-the-joke%27s-on-me-joker-a-harley-fanfikce-cz

Creepypasty CZ
Creepypasty CZ
by Misorayla
https://www.wattpad.com/story/64370698-creepypasty-czUrčitě mi hoďte svoje @ a příběhy do komentářů, ráda si je přečtu!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ariel Ariel | Web | 6. září 2016 v 16:20 | Reagovat

Já jsem psala na Wattpad povídku. Bylo to fanfiction na Supernatural a Teen Wolf, ale zasekla jsem někdy kolem 10. kapitoly, protože jsem veškerý volný čas přesměrovala na učení k maturitě, a nějak se k psaní nemůžu vrátit.

Docela jsem si Wattpad oblíbila. Aplikace a webovka je to fajn, jen je někdy náročné prohrabat se tou změtí naprostých kravin o 1D a youtuberech. :D

2 SergiooM SergiooM | E-mail | 16. ledna 2017 v 22:15 | Reagovat

I found this page on 18th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama